RAHATARKUSE MENTORKLUBI - MyFinancier

RAHATARKUSE MENTORKLUBI

Kadri Mäsak, MyFinancier tegevjuht

Septembri startis Eesti esimene Rahatarkuse mentorklubi pilootprojekt õpetajatele, kus ka meil on au kaasa lüüa. Pilootprojekti korraldajateks on haridusprogramm Ettevõtlik Kool koostöös PangaliiduEstBAN, MyFinancier ja Rahandusministeeriumiga. Esimesed kohtumised Võru-, Põlva- ja Läänemaa koolide õpetajatega on juba toimunud ja MyFinancier esindajana oli mul rõõm käia õpetajatele näitamas kuidas saab kiirelt ja lihtsalt interaktiivse tööriistaga tulusid/kulusid analüüsida ja millele tuleks tugineda, et koostada üks hea eelarve, millest kujuneks kasutajale hea abimees eesmärkide poole liikumisel. Jah, enam ei pea manitsema õpilasi, et alati tuleb kõik pabertšekid alles hoida ja tulud ning kulud tuleb ruudulisse vihikusse üles kirjutada ning seejärel kalkulaatoril liitma ning lahutama, hea töövahendiga on vajalikud vaid mõned klikid ja seadistused ja kogu analüüs ongi kasutaja ees 😊

Mentorklubi kohtumistel ootasid mind ees klassitäied ägedaid õpetajaid, kellega arutasime rahatarkuse nippidest, analüüsisime tulusid/kulusid, koostasime eelarvet, arvestasime säästumäära ning vajaliku säästupuhvri suurust. Samuti arutlesime millised on olnud nende enda senised kogemused rahaasjadega, milliseid ülesandeid rahatarkuse edendamiseks lastega koos koolis läbi teha, milliseid küsimusi on lapsed rahatarkuse teemal nende käest küsinud ja kuidas võiks neile küsimustele vastata ja palju muud. Ääretult põnevad ja energiat täis päevad, mis kinnitasid, et meil on koolides palju õpetajaid, kes soovivad aina rohkem rahatarkuse ülesandeid enda aine programmi integreerida, kuid vajavad veel väikest kindlussüsti teadmiste ja enda kogemuste osas rahatarkuse valdkonnas.

Praktilised ülesanded koos lahendustega rahatarkuse õpetamiseks

Juhul kui oled õpetaja, kes pilootprojektist veel osa ei saanud (või lapsevanem, kes teab sellist õpetajat), aga soov on enda kooli õpilastega teha läbi üks noori kõnetav tulu/kulu analüüsi ning eelarve koostamise ülesanne, siis SIIT leiad vägagi praktilise ülesande koos samm-sammulise juhendigaSIIN on ülesande juurde kuuluv kontoväljavõte (mida on vaja ülesande lahendamisel) ning SIIA olen lindistanud ka videoõpetuse, mille abil on kõigil võimalik ülesanne iseseisvalt läbi teha enne klassi ette minekut.

MyFinancier on rahatarkuse õpetamise eesmärgil tänast rakenduse funktsionaalsust pakkumas Eesti (üli)koolidele TASUTA kasutamiseks nii täna kui tulevikus, seega pole vaja karta, et koolis õpetamiseks rakendus ühel hetkel tasuliseks muutub. Lisaküsimustega võib alati julgelt pöörduda kadri.masak@myf.ee

Veendu, et rahaasjade haldamine on mõnus ajaviide ja näita head eeskuju

Suurima kindluse ja sära silma rahatarkuse õpetamisel annavad aga ikkagi enda kogemused ja usk ning veendumus sellesse mida õpetad. Selleks, et veenduda, et rahaasjade haldamine on tänapäevaste vahenditega mõnus ja kiire, tee SIIN endale MyFinancier konto, impordi oma pangakontode väljavõtted rakendusse ja liigu mängeldes edasi oma rahaliste eesmärkide poole.

Cookie Consent with Real Cookie Banner